Wyposażenie kurnika dla brojlerów – czego nie możesz pominąć?

Brojlery potrzebują odpowiednich warunków, żeby ich hodowla była przyjazna zwierzętom i była zyskowna dla hodowcy. Co powinno się znaleźć w kurniku dla brojlerów, aby ptaki zdrowo rosły, a ich mięso było pełnowartościowe i wysokiej jakości? Wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia kurnika dla brojlerów znajdziesz w naszej ofercie!

Wyposażenie kurnika dla brojlerów obejmuje sprzęt do karmienia, pojenia i odpowiedniej wentylacji. Idealnym rozwiązaniem jest rekupertor, który ma istotny wpływ na dobrostan zwierząt poprzez poprawę jakości powietrza. Także akcesoria potrzebne, aby zapewnić właściwego oświetlenia, temperatury, wilgotności powietrza i w pomieszczeniu, w którym przebywają ptaki.

Akcesoria do karmienia i pojenia

Aby kurczaki rasy mięsnej były dobrze odżywione i zdrowe potrzebują odpowiedniej paszy oraz karmideł. Każdy brojler musi mieć stały dostęp do karmnika i linii pojenia, hodowca powinien też mieć możliwość bieżącej kontroli nad ilością wody i pożywienia. Firma Tefa w swojej ofercie posiada rozwiązania takich producentów Roxell, Ziehl-abegg i wiele innych.

Oświetlenie

W hodowli kur ważne jest zapewnienie ptakom oświetlenia zbliżonego do światła naturalnego. Odpowiedni system świetlny imituje światło dzienne w trakcie dnia. Symuluje poranek, zachód słońca, (noc), tak by drób nie zatracił swoich naturalnych pór snu, żerowania i czuwania. W nowoczesnych kurnikach system oświetlenia sterowany jest automatycznie jak i z smartfona chodowcy.

Wentylacja i chłodzenie kurnika

Ważnym elementem wyposażenia kurnika dla brojlerów jest sprawnie działający system wentylacji i możliwość chłodzenia powietrza. Od jego sprawności i dopasowania zależy zdrowotność drobiu. Optymalne warunki klimatyczne to podstawa, by myśleć o dużym zysku ekonomicznym z hodowli. Dlatego zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej urządzenia i akcesoria wysokiej jakości w rozsądnej, konkurencyjnej cenie.

Ogrzewanie

W okresie zimowo-jesiennym koszty hodowli wzrastają poprzez konieczność ogrzewania kurników celem zapewnienia dobrostanu kurczętom szczególnie w pierwszych dniach hodowli. Dlatego ich hodowca musi zadbać o skuteczne ogrzanie pomieszczenia oraz klimat, w którym przebywają ptaki. Wybór systemu ogrzewania oraz wentylacji wpływa mocno na koszty zarządzania całą hodowlą, dlatego warto pomyśleć o systemach odzysku ciepła i ograniczenia kosztów ogrzewania oferowanych przez firmę Tefa. Nie tylko skutecznego, ale i maksymalnie ekonomicznego rozwiązania grzewczego.

Call Now Button